Vinařský spolek

Home / Vinařský spolek


Vinařství má ve Strachotíně dlouhou historii, ale vinařům chyběla nějaká organizace, která by je zastřešovala a poskytla zázemí k pořádání různých akcí týkajících se vína, vinařství a vinohradnictví. Proto se v roce 2014 rozhodli o založení vinařského spolku.
Vinařský spolek obnovil tradici výstavy vín, která se pravidelně pořádá na přelomu dubna a května. Z dalších událostí, které se ve Strachotíně již staly tradičním a vítaným zpestřením společenského života občanů i turistů, jsou dny otevřených sklepů. Ty se prozatím konají 2x ročně: v létě nabízí vinaři k ochutnání svá vína (Otevřené sklepy) a na konci září je to oblíbený burčák (Za burčákem do Strachotína). Svěcení a ochutnávka mladých vín je vždy 27. prosince.

Činnost spolku významnou měrou přispívá k rozvoji turistického ruchu obce. Má také za cíl vzdělávat vinaře a jejich prostřednictvím usilovat o zvyšování kvality vín a garantovat tak návštěvníkům poctivá, originální vína přímo od sklepmistrů. Spolek dále pořádá různá školení, exkurze a semináře, na které zve různé odborníky z oboru.

Budeme se těšit na společná setkání u pohárku dobrého vínka v krásném prostředí krajiny pod Pálavou. Ať už na během nějaké akce, kterou pořádáme nebo třeba u některého z našich vinařů ve sklípku.