Vinaři a vinice

Home / Vinaři a vinice


Vinařství Čeman

ČemanJaroslav Čeman
Sklepní 18
+420 739 624 878

e-mail

Více informací

Naše pěstování hroznů a následná výroba vína navazuje na vinařskou rodinnou tradici. V současné době pěstujeme přibližně 6500 keřů révy vinné ve skladbě 9 odrůd. Postupem času chceme založit menší rodinnou firmu zabývající se pěstováním hroznů a výrobou vína.

Vinařství Jova-zůl

Jova-zulIng. Martin Zůl
Sklepní 333
+420 774 603 032

e-mail, web

Více informací

Vinařství JOVA – Zůl, s. r. o. je moderní vinařství s dlouholetou tradicí. Velký důraz klademe na pěstování a šetrné zpracování kvalitních surovin z vlastních vinic nacházejících se na trati Šusfeldy. Celkem obhospodařujeme cca 6 ha vinic v systému integrované produkce. Odrůdová skladba našich vinic: Ryzlink rýnský, Chardonnay, Rulandské šedé, Tramín červený, Pálava, Sauvignon, Cabernet Sauvignon, Rulandské modré, Frankovka, Svatovavřinecké. V našem vinařství Vám nabídneme vína přívlastková i vína zemská či jakostní.

Vinařství Knápek

KnápekFrantišek Knápek
Sklepní 16
+420 606 308 673

 

Více informací

Rodinná vinařská tradice „dostihla“ Františka Knápka až v padesáti letech, kdy se rozhodnul navázat na malovinařství po předcích. Postupně získal pozemky ve viniční trati Šusfeldy a od roku 1999 začal vysazovat vinice. Dnes hospodaří na osmnácti hektarech. K hlavním odrůdám vinařství patří Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Rulandské šedé, Sauvignon, Pálava, Chardonnay, Zweigeltrebe, Svatovavřinecké, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon a Frankovka.V roce 2013 byla zahájena stavba nového sklepního hospodářství Na halu bude navazovat penzion s dvaceti lůžky. V současné době se vinařství zaměřuje na výrobu především sudového vína v objemu kolem 60000 litrů ročně. Vyprodukované hrozny i následně vyrobená vína dosahují většinou kvality pozdního sběru.


Vinařství Palávius

PalaviusLogoIng. Petr Adamec
Sklepní 305
+420 606 822 558

e-mail, web

Více informací

Rodinná firma Vinařství Palávius hospodaří na 13,5 ha vlastních vinicve viničních tratích Nad Sklepa a Šusfeldy. Bohaté spektrum nabízí 10 bílých a 10 červených odrůd. Sklepní hospodářství se nachází v jednom z původních vinných sklepů na břehu Strachotínského rybníka. Vinařství produkuje odrůdová a přívlastková vína výhradně z hroznů pěstovaných v našich vinicích s integrovanou produkcí. Přáním vinaře může být jen výborné víno a spokojený zákazník. Stejný cíl má i Vinařství Palávius.

Vinařství PPS AGRO

PPS láhveZdeněk Svoboda
Nová 161
+420 728 972 788

e-mail, web

Více informací

PPS AGRO, a. s. se prezentuje jako tradiční výrobce vín v Mikulovské vinařské oblasti. Obhospodařuje 61 ha vinic na kvalitních vinařských tratích Mitrberk, Kolby, Sonberk, U hřiště, Nad sklepy a Šusfeldy. V této ploše je zahrnuto také 30 ha nových výsadeb odrůd Irsai Oliver, Rulandské šedé a Neronet. Víno zraje před lahvováním v tankovém sklepě ve Strachotíně a v sudovém sklepě v Popicích, lahvový archiv je v Pouzdřanech. Roční produkce se pohybuje kolem 200 000 litrů s výraznou převahou přívlastkových vín. Vybrané partie se ukládají do archivního sklepa již od roku 1963. Firma vyrábí pravidelně slámové víno z odrůdy Pálava.. Ve Strachotíně má PPS AGRO vinotéku s degustační místností pro 20 osob, skupiny do 15 osob se mohou objednat do archivního sklepa. Těžiště odbytu představují vinotéky po celé ČR a gastronomie na jižní Moravě.

Vinařství Tracht

TrachtJosef Handl
Sklepní 45
+420 608 414 155

e-mail, web

Více informací

S výrobou vína jsme začali jako malovinaři v roce 2009 a v současné době hospodaří rodinná firma na nových vinicích o celkové rozloze 2,4 ha v lokalitě Nad Sklepy ve Strachotíně. Základem je zastoupení typických odrůd jako Pálava, Ryzlink vlašský, ale i rezistentních odrůd v BIO kvalitě. Vína z této vinice budou ročníku 2015. V současné době byla zaregistrována značka Vinařství TRACHT, pod kterou můžete zakoupit naše vína. Cílem je produkovat kvalitní odrůdová vína, díky slunečnému podnebí, úrodné půdě a jedinečnému mikroklimatu blízkých jezer Novomlýnských nádrží. 
Vína, která budou ve větší míře v BIO kvalitě… Vína, která budou charakteristická pro tuto oblast… ale hlavně Vína, která budou chutnat lidem.


Vinařství Křivánek

JPG křivánek 2František Křivánek
Sklepní 52
+420 602 669 807

e-mail

Více informací

V původním vinném sklípku na břehu strachotínského rybníka pokračuje v tradici svého otce a dědy malovinař František Křivánek. Vyrábí vína bílá, růžová i červená několika odrůd, každé se svým vlastním příběhem. Při výrobě vín se postupuje podle tradičních postupů: hrozny se lisují na historickém mechanickém lisu, mošt kvasí v dřevěných sudech, kde následně víno zraje. Ve sklípku je také příjemné posezení.